Květen 2013

Čas plyne stále rychleji...

7. května 2013 v 13:58 | Jannie


..čas utíká. Přímo prchá! Alespoň tak mi to připadá. Ještě nedávno jsem byla malý prváček, který se třásl při každém pohybu. Teď jsem v závěru prvního ročníku na gymnáziu a pořád to na mě působí, jako zálěžitost dne. A přitom uběhlo celých deset let...
Potkala jsem spoustu nových lidí, zažila jsem hodně věcí, ať už zlých či dobrých. Některé jsem přešla bez povšimnutí, další na mně zanechaly stopu, kterou nikdy nesmažu. V hloubi duše si pamatuju všechny, ale ne na všechny ráda vzpomínám. Ať už je to jakkoliv, tito lidé, zážitky, události, zkušenosti a vše, co jsem prožila, ze mě udělalo to, co jsem dnes. Nevím, zda je výsledek dobrý či špatný, protože každý má ze sebe kousek z obou a je těžké poznat, co převažuje.
Každopádně jsem vděčná za svůj život. Třebaže to tak poslední dobou nevypadalo, jsem opravdu ráda, že žiju. A že mám osud ve svých rukou, že mohu něco změnit, že nejsem pouze loutka na provázcích. A já tuto šanci vezmu a využiji ji. Nebudu se jen dívat. Budu konat. Alespoň trochu vylepším svět.
Tohle beru jako opožděné novoroční předsevzetí. Je to něco jako pravidlo, které nelze porušit, je to zákon. Piště si, co chcete, ale tohle přiznání je posvátné. A jestliže za chvíli změním názor a opět se ze mě stane pesimista, aspoň vím, jak ty pocity vrátit.
A čas si může utíkat jak chce.