Leden 2013

Williamův zákon- IV.kapitola

23. ledna 2013 v 18:32 | Em |  Williamův zákon

Tentokrát se to trochu více rozjede, přeji hezké počtení...

Změna je život

23. ledna 2013 v 10:37 | Jannie |  Téma týdne
Proč si v životě zoufáme? Proč se strachujeme? Proč se bojíme, pláčeme, radujeme ale i milujeme a nenávidíme? Proč hořekujeme nad nespravedlností a křivdou? Vše kvůli změně.
Každý z nás v životě jistě prožil období, které se zdánlivě podobalo dokonalosti. Naší nejhorší obavou bylo, zda bude dobrý oběd nebo jestli se nám podaří písemka z matematiky. Svět se zdál z každého pohledu růžový a my mu vřele předávali své úsměvy. Byli jsme spokojení, jak se školou tak osobním životem, rodiče nás ničím netrápili, kamarádi se veselili s námi, ve vztazích to klapalo, jak nejlépe to šlo. Prožívali jsme týdny nerušené radosti a štěstí a ani nepomysleli na to, že by to období mohlo někdy skončit. Pak ale přišel kámen v úrazu v podobě změny. Buď byla malá, nebo přicházela ve vlnách, každopádně to zcela narušilo náš každodenní řád a pořádek v životě, naši rovnohváhu a spokojenost. A je jedno, zda byla dobrá nebo špatná. Zasáhla nám do života a my to buď vnímali těžce nebo ne.
Poznáváte? Určitě ano. Každá změna nějak zapůsobí. Mohli bychom se do nekonečna dohadovat, jestli mají změny v úmyslu jen nám ubližovat. Protože ať přijde jak dobrá změna chce, pak se objeví další, horší, která všechno zničí.
Když jsem odcházela ze základní školy a nastupovala na střední, ty měsíce byly zatím nejtěžší v mém životě. Vypořádat se s veškerým tím tlakem a v neposlední řadě si zvyknout na to, že už to není jako dřív, je tak těžké. Něčekala jsem, jak prudce mě to zasáhne a byla jsem naivní, že jsem si myslela, že to nějak přejde. Stálo mě to tolik ještě dětských slz, ale teď už bych se opravdu označila za dospívající osobu. Protože jakkoliv ta změna byla tvrdá a neústupná, přinesla mi do života zkušenost. A když už nemám tu skvělou inteligenci, tak alespoň zkušenosti.
Pokud si to vůbec můžu dovolit, chci vám dát radu; nebraňte se změnám. Ať už dobré, nebo špatné, stejně jednoho dne příjdou. Nenechte se jimi proto obcházet. Je jen na vás, zda vás srazí na kolena, nebo vám sotva způsobí nějakou újmu. Každopádně změna je život a když už jsme přijali ten těžký úkol, abychom ten život prožili, nežijte stereotypně. Někdy je potřeba si změny utvářet sami.

Zapomnění - 4.kapitola

13. ledna 2013 v 20:57 | Jannie |  Zapomnění
A další kapitolka po delší době :))