Krysí oslava

15. prosince 2012 v 18:00 | Jannie |  Jednorázovky

Kratičký příběh z prostředí krys, který jsem psala bratrovi na slohovou práci :DByl z toho vysmáty, z čehož jsem usoudila, že je to nejspíš zábavné. Ale posuďte sami :)) snad pobaví:)

V zapadlém koutečku zarostené zahrady nezpravovaného panství žila kolonie opelichaných krys, jež zde žily po celá staletí. Donedávna byste je považovali za tichý klan hlodavců, avšak ten večer tam bylo poněkud rušno. Důvodem byla dlouho očekávaná slavnost; krysák Fríša slavil narozeniny.
Jelikož byla tato krysa ve společnosti velice vážená, na její slavnosti se nešetřilo. Nakradl se ten nejlepší sýr pokrytý vydatnou plísní, která labužníkům zhluboka zalézala pod zuby. Krysy také podnikly rizikovou výpravu k popelnicím, které však byly nebezpečně blízko lidí, aby se zmocnily prvotřídních odpadků značkové kvality.
Krysy si na oslavu vyhlédly pohodlnou díru ve vykotlaném dubu a byly nadšeny. Fríša hořel nedočkavostí. Radost mu udělaly všechny dary. Přítel Slizoun, jenž se velice rád koupal v blátě daroval starý orvaný kožich odcizený buhvi odkud, který se jistě bude hodit pro budoucí krysata. Matka se vzdala kotouče lahodného sýra s přáním brzkého strávení a ponoukla ho, aby už konečně opustil domov svého mládí a nechal ji na pokoji. Stařešina darovala poukázky do bahenních lázní u potoka a omladina přispěla do mlýna dortem. To jest obrovský nahnilý pomeranč s ohryzanou slupkou, ale stále ještě šťavnatý a plný vitamínů.
Po blahopřáních se společnost shromáždila k fotografování. Stařičká krysa s aparátem v pracce přibelhala, avšak nemohla uklidnit řev rozbouřených krys, které sebou ustavičně mlely a nakonec se za doprovodu drnkajících nástrojů kapely Čumák pustily do křížku. Nakonec fotografii pořídil, avšak nikdo na ni rád nevzpomíná.
Po upokojení nepokojů se kolonie bavila až do rána. Nikdo nevstával dříve jak v deset, jelikož kocovina byla znát. Na tuhle oslavu jen tak někdo nezapomene, říkal si druhý den Fríša, když si za svitu slunce, které se opíralo paprsky do oškubaného deštníku, lebedil v bahnitých lázní, ukusoval sýr a popíjel džus ze svého zbrusu nového pomeranče.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Em | Web | 17. prosince 2012 v 18:06 | Reagovat

Jéj! To je milé. Četla jsem si to zrovna, když u nás byla malá sestřenka, tak jsem jí to četla taky, i když pár věcím moc neporozuměla, tak se přece jenom smála.

2 Jannie Jannie | Web | 17. prosince 2012 v 20:19 | Reagovat

[1]: :)) to člověka vždy potěší :) děkuju:D

3 Denise Brooks Denise Brooks | Web | 28. června 2013 v 16:21 | Reagovat

:-D Už jsem dlouho nic podobného nečetla, tak to určitě dostal bratr jedničku, což?  Super povídečka, taková milá, přesně jak řekla Em! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama