Listopad 2012

Zapomnění - 1. kapitola

26. listopadu 2012 v 21:02 | Jannie |  Zapomnění
Ačkoliv je kapitolka příšerně krátka, alespoň nás trochu posune dopředu. Hezké počtení.


Moje osobnost aneb každý je jiný

17. listopadu 2012 v 13:56 | Jannie |  Téma týdne
Neexistují dva lidé, jenž by měli stejnou povahu, stejné vystupování, stejné vlastnosti, talent či um, stejný vzhled, postavu, stejné názory, pocity a cíle. Každáje totiž něčím jiný, každý má svou vlastní osobnost. Přesto to však neznamená, že se tací lidé nemohou přátelit.
Uvedu vám následující příklad. Já jsem od přírody osoba tichá, pokorná a většinou si své názory nechávám pro sebe. Ráda jsem sama, ale jako každý člověk toužím po společnosti. Bavím se spíše s holkama. Pokud jsem ve společnosti, kterou dobře znám, bývám veselá, a otevřená. Příliš lehce se nevzdávám, ale raději dávám přednost míru než hádce. Snažím se vyhýbat problémům. Nerada zůstávám o samotě s kluky, které příliš neznám, protože nevím jak s nimi konverzovat. Pokud se snažím o rozhovor nuceně, hovor pak zní strašně divně.
Ovšem moje nejlepší kamarádka (na blogu jí říkám Sněhurka) je můj přesný opak. Rozhodně není tichá a pokorná, často dává najevo své názory a téměř nikdy si ho nenechá vzít. Když chce něco říct, tak se ozve, je veselá a rázná, umí si zjednat pořádek. Většinou všichni poslouchají ji, než aby se ona někomu podřizovala. Je tvrdohlavá a vychytrálá, někdy až skoro mrcha, v dobrém slova smyslu. Ráda se baví s kluky, má mezi nimi dokonce pár velice dobrých kamarádů, o nichž by sotva uvažovala jako o potenciálním příteli. Cítí se v jejich společnosti dobře, jelikož je může "týrat".
A teď si tyto dvě povahy dejte dohromady. Sama se někdy ptám, jak my dvě můžeme být nejlepší kamarádky, ale myslím, že vím, kde je ten hlavní bod, jenž nás spojuje. Většinou se jí já podřizuju, neboť mi přijdou její řešení logická a téměř vždy lepší, než ty moje. V písemkách naopak ona poslouchá mě, jelikož věří mým znalostem. Obě velice rády podvádíme v testech, ale nedokážeme v nich fungovat samostatně. Svoje názory si nechávám, a pokud dojde k nějakému rozporu, raději rychle ukončuji hádku. Ale tím hlavním je, že společně dokážeme být mrchy obě.
Tady vidíte, jak je osobnost každého odlišná. Ta moje je spíš taková nezajímavá a nevyrazná, přesto věřím, že něco výjimečného je na každém, tudíž i na mě musí být něco, co mě odlišuje od ostatních. Zatím jsem však to "něco" neobjevila.
Snad později naleznu výjimečnost mojí osobnosti. Zatím bych se prohlásila za zcela obvyklou puberťačku, která má, jako každý jiný, svou vlatsní osobnost.

Zapomnění - Info

15. listopadu 2012 v 16:31 | Jannie |  Zapomnění

Po dlouhé době přicházím s novou povídkou. Po povídce Zůstanu, navždy, si tímto dílkem nejsem příliš jistá a navíc nejsem jediná, kdo psal na dané téma, ale chtěla jsem si tento problém zkusit aspoň v nějaké mé povídce. Snad ji po čase zdokonalím. Doufám, že si získá alespoň nějaké čtenáře.


Hlavní postavy: Matěj, Veronika,
Vedlejší role: Bára, Julie, Jirka atd.
Žánr: drama, romantika
Stručný děj: Mladý muž Matěj se probouzí v nemocnici. Dozvídá se, že se hospitalizuje po těžkém otřesu mozku a ze zranění, která utrpěl při pádu z balkonu. Nic si však nepamatuje. Proč skočil nebo spadl z balkonu a kdo je ta cizí žena, která sedí u jeho postele a tvrdí, že je jeho snoubenka?
Varování: popřípadě napíšu k dotyčné kapitole

Náramek - spirála

4. listopadu 2012 v 0:21 | Jannie |  Moje výrobky
V poslední době zkouším stále více novější a novější techniky a experimenty se mi vyplácí. Například tu mám náramek šitý spirálovým stehem neboli Spiral stitch. Podle návodu mají jednotlivé obloučky držet více při sobě, ale vzhledem k tomu, že je to první pokus, to můžeme opominout. Prosím o vaše pochvalné i kritické názory a ještě za typ, za kolik byste toto prodali; pokud se mi totiž naskytne možnost někomu to "vnutit", chci mít jistotu, že předmět nenabízím ani za levno, ani za draho. :) Díky všem za pozornost.