Pocity z nové školy

23. října 2012 v 21:05 | Jannie |  Zpovědnice
Cítím se asi jako ten medvídek...Kde jsem a co tady dělám?

Sáhodlouze jsem se rozepsala o svém nynějším životě gymplačky a o pocitech, jež mě na nové škole doprovázejí. Prosím alespoň o pár čtenářů, kteří, pokud zažívali stejně, ať napíšou své rady, jak se vyhrabat z té strašné počáteční úzkosti, únavy a psychické zátěže a nevyváženosti.
Když se řekne gymnázium, každý si představí druhou základku s ještě podrobnějším opakováním, nesnesitelnou povinnou četbou, milionem úkolů každý den a nepřiměřenou zátěží na studenty. Donedávna jsem si to také myslela a proto jsem byla strachy bez sebe, že mám nastoupit na druhé nejlepší gymnázium ve Zlínském kraji. Z části je to pravda.
Nejdřív ze všeho jsem musela pochopit, že to rozhodně není škola plná šprtů. Spousta lidí to tam fláká; sice ne tak moc jako třídní vyvrhelové na základce tupě civějící před sebe na popsanou tabuli a absolutně nechápající svoji úlohu na tomto světě, ale i tak se najdou tací, kteří se rozhodně nepřipravují poslušně každý den.
Moje první dny byly zmatené, protože jsem byla zvyklá na úplně jiný systém. Ostatně jako každý, snažila jsem se zapadnout, abych nepřipadala ostatním, ale hlavně sobě jako největší idiot. Poctivě jsem se připravovala.
Po pár týdnech mě příprava omrzela a omezila jsem ji; přesto však pro mě bylo překvapením, že se moje známky nikterak nezhoršily, naopak se udržují ve stálé rovinně přípustnosti. Přesto je to však větší zátěž než na základní škole a já cítím to každodenní napětí a únavu. Někdy pociťuji takovou nechuť k natloukání nových vědomostí do své hlavy, že místo učení spím a snažím se nemyslet na možný katastrofální výsledek. Místo učení se poznávání stoosmdesáti rostlin sleduji s bratry televizní seriály. Hezké, ale hodí se tohle na studentku gymnázia?
Pomalu mi dochází, že nemůžu vždycky myslet na to, co se sluší a patří, protože já jednoduše mnohdy slušná nejsem. Proto výše uvedenou otázku zamítám a nehodlám na ni odpovědět dříve, než budu dospělá; teprve pak se ode mě bude očekávat opravdová zodpovědnost.
Ptám se sama sebe, a to celkem často, kde to jsem, co tady dělám? Všude kolem mě tak chytří lidé a já mezi nimi, jako skřítek mezi obry. Cítím se jako barbar, který se nějakým nedopatřením octl na tom místě.
Ale věřím, že to ve škole zvládám, občas se sice objevují pochybnosti, ale ty patří ke každé věci. Navíc mi moje nová třída poskytuje alespoň malé rozptýlení; mám novou kamarádku Kačku, která mě vždy rozveselí, legračně se směje a vtípky jsou jí vlastní. A tak se aspoň necítím tak opuštěně. Ačkoliv mě často provází melancholie a smutek, protože necítím tu euforii z nové školy, snažím se to zvládat s minimem slz. Ale změna je vždycky těžká a než se s ní vyrovnáme, stojí to spoustu úsílí a potu. Alespoň změna v takovém rozsahu...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ssabka ssabka | Web | 23. října 2012 v 21:18 | Reagovat

Když jsem přešla na gympl připadala jsem si hrozně malá a nezkušená. Taková velká škola, tolik nových věcí, učitelů, lidí... Napřed jsem se učila průběžně, vedla jsem si vzorné sešity, ale vydrželo mi to asi tak měsíc. To bych se musela snad rozkrájet abych to všechno zvládla. Chcou po nás tolik věcí, každý den píšem nějaký test. Domácí úkoly dělám zásadně ve škole před hodinou.
Ale dá se to zvládnout, člověk prostě nesmí lpět na vynikajících známkách, jaké měl na základce. Kačky se drž, je dobré brát věci s humorem, i když to někdy moc nejde.

2 Kváča* Kváča* | 24. října 2012 v 16:53 | Reagovat

Pravda,pravda .))

3 Jannie Jannie | Web | 24. října 2012 v 18:04 | Reagovat

[1]: Děkuji :) Ano, taky přecházím nyní do režimu pohov, kdy všechno dělám s větší nedbalostí než se snahou. A upřímně jsem si nikdy nemyslela, že bych snad měla na gymplu jen jedničky, dvojky :) díky za radu :) budu určitě

[2]: Jistě :D

4 kelly145 kelly145 | Web | 27. října 2012 v 15:24 | Reagovat

Keď prídeš na Gympel je to vstup do iného sveta, je to prechod do dospelosti a netreba sa s tým trápiť trba si to užiť, násj si osobu s ktorou ho prežiješ a vyblázniť sa v posledných rokoch tvojej mladosti :D netreba sa trápiť! len sa nadýchnuť a nasať tú atmosféru, učiť sa  a bezhlavo sa vrhnúť do toho víru!

5 Jannie Jannie | Web | 31. října 2012 v 18:06 | Reagovat

[4]:Zajímavý pohled na gymnázium :D určitě to zkusím, srandu mám koneckonců ráda ze všeho nejvíc a ta je tam teda hodně potřeba.:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama