Září 2012

Něco málo o Em

29. září 2012 v 20:01 | Em
Na blogu si říkám Em. Jsem na základní škole a chtěla bych studovat sociální pedagogiku a uplatnit se jako vychovatelka, nebo učitelka v mateřské či základní škole. Díky Jannie mám možnost psát na blog.
Mezi mé zájmy patří četba humoristických próz, psaní povídek a příběhů ze života, komunikace s dětmi a ráda nakupuji. Ráda občas kreslím, běhám se psem, mám ráda tanec a už osm let dělám mažoretky. Miluju hudbu, mezi mé oblíbené interprety patří P!nk, Pretty reckless, Green day a Linkin park. Mezi mé nejoblíbenější filmy patří Kamarád taky rád, Líbáš jako bůh a S tebou mě baví svět. Žiju módou. Miluju sladké věci, každý den potřebuji denní přísun cukru v podobě čokolády :D Moje oblíbené jídlo je smažený sýr a nenávidím salámy. Ve škole mi nejde matika a fyzika ale miluju angličtinu, český jazyk a výtvarnou výchovu. Jsem podle mých přátel ukecaná, usměvavá, přátelská, vtipná a když jsem zoufaláá, tak se snažím brát věci pozitivně.

Proč

29. září 2012 v 18:12 | Jannie |  Básničky
Proč
(červenec 2012)

Proč těšíme se na soboty
proč chodí člověk do roboty
proč je někdo míň než jiný
proč je někdo strašně líný
proč smích život přidává
proč je žena zvídavá
proč se svět točí kolem hvězdy
proč cesty vedou mezi městy
proč krade se a zabíjí
proč nás čas tak rychle míjí
proč běháme a pobíháme
proč kněží modlí se ve chrámech
proč vítr duje ze všech stran
proč má krychle tolik hran
proč dvanácti se říká tucet
proč při hladu začne v břiše kručet
proč čísla jsou tak složitá
proč člověk z spánku procitá
proč snídáme a večeříme
a proč vlastně tolik jíme
proč spisovatel tak rád píše
proč nečemu se říká klišé
proč muži mají tolik síly
proč drobným stvořením se říká víly
proč se mýdlem myjeme
a proč my vlastně žijeme.
Tohle všechno vím, ale proč, to nepovím.

Něco málo o Jannie

27. září 2012 v 16:55 | Jannie
Na blogu si říkám Jannie, je mi 16 let. Studuji prvním rokem na gymnáziu a chtěla bych studovat medicínu. Blog jsem založila proto, abych spojila své tři předešlé blogy, protože jsem je všechny nezvládala. Můžete se na ně podívat na těchto adresách:
Mezi mé koníčky patří četba knih, blog, vlastní tvorba jako je malování, psaní vlastních povídek a skládání básní. Bavím se ručními pracemi jako je korálkování a občas i vyšívání. Mým oblíbeným spisovatelem je J.R.R. Tolkien, spisovatelka J.K. Rowlingová, již obdivuji. Ráda poslouchám skladby od Ludovica Eunaudiho, občas se mi zálíbí i něco z moderních písniček. Mezi mé oblíbené filmy patří série Harryho Pottera a triologie Pána prstenů. Mám ráda špagety, nesnáším salámy a vepřové maso. Ve škole mi nejde matika a angličtina, ale myslím, že mám vlohy k českému jazyku.

Je mi to jedno, říkám, i když to nemyslím vážně

25. září 2012 v 14:39 | Jannie |  Téma týdne
Taková je většinou reakce na cokolov, co nás otravuje, nad čím se nechceme zamyslet, čím se nechceme zabývat, co odmítáme. Je nám nepříjemné si něco připustit, nečím se zabývat, a tak si zkrátka namluvíme, že je nám to "totálně fuk". Nemusíme příliš zatěžovat hlavu, než něco takového řekneme, jen to z nás vyletí, aniž bychom přemýšleli. Určitě se vám to stává. Možná dokonce tuto frázi používáme schválně. Pravdou ovšem je, že většinou touto větou lžeme.
Kdo říká, že ne, měl by se nejdříve zamyslet. Copak nám je opravdu někdy něco jedno? Základní otázky života, ale i ty nejobyčejnější věci nám lhostejné být nemohou. Je nám jedno, čím budeme za několik let, jak budeme žít, co dělat? Je nám jedno kde budeme bydlet, jak bude náš život seřízený? Určitě není. Snad někdy nastane situace, kdy nás to opravdu nezajímá, protože nám to k ničemu není.Ale jindy nám to NEMŮŽE být jedno.
Je mi to jedno, často také používáme ve zbrklosti, neuvědomíme si, jaké může mít něco takového následky. Někdy tím můžeme i hodně ublížit.
Proto se zamýšlejme, než je mi to jedno řekneme. Myslím si, že téměř nikdy to vážně nemyslíme.

Autorky - rozcestník

23. září 2012 v 14:31 | Jannie


Povídky- rozcestník

22. září 2012 v 19:13 | Jannie
Povídky - rozcestník